Ryanair bardzo chwali B737 MAX, ale krytykuje Boeinga

Władze firmy deklarują wolę społecznego porozumienia. Strata Boeinga sięgnęła 8,4 mld USD w czwartym kwartale. Przychody sięgały 15,30 mld USD i były o ok. 230 Historia twojego najlepszego przyjaciela mln USD wyższe od konsensusu. System wentylacji wymienia powietrze co trzy minuty, które odpowiada atmosferze na wysokości 1800 metrów i 20% wilgotności.

Inwestycje liczone w bilionach dolarów. Przemysł wraca z Chin do Europy i USA

Koncern poinformował, że w drugim kwartale tego roku poniósł najwyższe straty w swojej historii – 3,7 mld dol. Dyrektor wykonawczy koncernu Boeing Dennis Muilenburg ostrzegł, że firma może zaprzestać tymczasowo produkcji samolotów Boeing 737 Max lub znacząco ją spowolnić. Nie wiadomo, kiedy Everest Markets Forex Broker-przegląd i informacje Everest Markets uziemiony model maszyny uzyska ponownie certyfikat bezpieczeństwa – podaje CNN. Producent tych maszyn gwarantował 16-procentową oszczędność paliwa w porównaniu z B737 poprzedniej generacji, tymczasem jest ona jeszcze większa. A co równie ważne ten typ Boeinga jest cichszy i to o 40 proc.

Szybka decyzja! 650 mln zł może uciec nam sprzed nosa

Nadzory w USA i Brazylii, a od środy także w Unii Europejskiej, zgodziły się także na wznowienie lotów przez Boeingi 737 Max. China Eastern zamierza wprowadzić C919 do służby komercyjnej w wielu miejscach, w tym m.in. Pierwsza załoga latająca C919 będzie składać się łącznie z 24 pilotów, zapowiedział przewoźnik. Ryanair podał, że według cen katalogowych transakcja będzie miała wartość 40 mld dolarów, ale  eksperci zauważyli, że typowe rabaty dla takich stałych klientów, jak irlandzki przewoźnik, mogą wynosić nawet 50%. Boeing B737 Max 10 ma cenę katalogową 135 mln dolarów. Zamówienie to zostało rozdzielone na dwie transze.

Boeing po raz pierwszy od prawie dwóch lat z zyskiem

  1. Notowania Boeinga na nowojorskiej giełdzie spadły w związku z tymi informacjami o 3 proc.
  2. Akcje spadły po tym, jak firma stwierdziła, że ​​problemy z łańcuchem dostaw ograniczają produkcję jej odrzutowca 737 MAX.
  3. WTO badała sprawę subsydiów w różnej formie udzielanych obu producentom przez rządy.
  4. Europejski rywal Boeinga nie wydaje się mieć tych samych problemów.

Wzajemne spory USA i UE przed WTO, dotyczące Boeinga i Airbusa, trwają od blisko 15 lat. USA jako pierwsze poskarżyły się na rzekomo nielegalne subsydia dla Airbusa liczone w miliardach dolarów, zarówno ze strony Unii Europejskiej, jak i rządów Francji, Hiszpanii, Niemiec i Wielkiej Brytanii. Niedługo potem analogiczną skargę złożyła Unia Europejska przeciwko Boeingowi i USA. 24 lutego Rosja rozpoczęła pełnowymiarową inwazję na Ukrainę. W wyniku rosyjskiego ataku Sumy zostały pozbawione dostaw prądu. Gruntów pod lotnisko w Baranowie, chciałaby przy kolejnych przejęciach działek obyć się bez wywłaszczeń ich właścicieli.

Brat byłego gwiazdora TVP odwołany z ambasady w USA. “Osobiste polecenie szefa MSZ”

O co chodzi z oskarżeniami o subsydia dla Boeinga i Airbusa? Dominik Sipiński, analityk lotniczy ch-aviation i “Polityki Insight” podkreśla, że bez rządowego wsparcia, nowe modele samolotów – takie jak Boeing 787 Dreamliner czy Airbus A350 – nie powstałyby tak szybko. W ciągu dwóch dni gazowy koncern stracił na wartości 11 proc.

Współpraca będzie się opierać na rozwijaniu możliwości biznesowych i produktowych w firmie Boeing oraz na działalności naukowo-badawczej w zakresie nowych technologii związanych z potrzebami w produkcji lotniczej. Studenci Politechniki Rzeszowskiej mogą liczyć na różne rodzaje staży w firmie Boeing. W ramach umowy podpisanej między uczelnią a Boeingiem już czterech stażystów otrzymało zatrudnienie w firmie. Inwestorzy mogli prawdopodobnie pogodzić się z tą stratą i wyjaśnieniem, ale wraz z tą stratą Boeing powiedział, że ma trudności z wyprodukowaniem tylu samolotów 737 MAX, ile planował, z powodu braku silników. Muilenburg powiedział inwestorom, że Boeing 737 Max może uzyskać certyfikat regulatora rynku, Federalnej Administracji Lotnictwa (FAA), w ostatnim kwartale tego roku.

To ma ogromne znaczenie, bo kolejne lotniska podwyższają opłaty dla linii eksploatujących starsze (czyli głośniejsze) typy samolotów. — To wszystko jest bardzo, ale to bardzo pozytywne — mówił Michael O’Leary. Pozytywne jest i to, że w styczniu 2022 wypełnienie samolotów irlandzkiego przewoźnika sięgnęło 79 proc., czyli było o 10 pkt procentowych wyższe niż przed rokiem.

Ryanair, który jest znany z bardzo ostrych negocjacji, prowadził wcześniej rozmowy w sprawie zamówienia większego boeinga 737 MAX 10. Jednak we wrześniu 2021 sprawy przybrały nieoczekiwany obrót i zostały zerwane przez Irlandczyków. Ryanair zrezygnował z niego, bo uznał, że cena zaoferowana przez Boeinga jest wygórowana. Jednak to koncern z Seattle jest wygrany bowiem O’Leary był zmuszony przyznać, że Ryanair zapłacił więcej za miejsce niż w przypadku poprzednich umów.

Z nich – wynika z danych, do których dotarła „Rzeczpospolita”. Pół roku po uziemieniu 737 Max nadal nie wiemy, kiedy wrócą do regularnego latania. Wiemy za to coraz więcej na temat poważnych błędów popełnionych zarówno przez Boeinga, jak i przez amerykańską Federalną Administrację Lotnictwa, która dopuściła model 737 Max do eksploatacji. Lista grzechów obu instytucji jest długa, a na jaw wychodzą coraz to nowe fakty. Niedawno międzynarodowy zespół ekspertów opublikował ostry, krytyczny raport na temat zachowań i decyzji Amerykanów.

Ostrzegł też, że ponowne przełożenie terminu wydania tego zezwolenia może postawić pod znakiem zapytania produkcję maszyny. Boeing zmierzył się w minionym roku z podwójnym kryzysem. Pierwszym było wydłużające się uziemienie jego najlepiej sprzedającego się samolotu, Boeinga 737 Max, a drugim krach rynku przewozów lotniczych spowodowany przez pandemię. Amerykański koncern lotniczy stracił w 2020 roku rekordowe 11,9 mld Gold Losing Ground In 2021 – Wiadomości o handlu na żywo USD. 16 września 2004 roku, ówczesny prezes Airbusa i CEO Noel Forgeard potwierdził, że rozważany jest nowy projekt, ale nie nadał mu nazwy i nie potwierdził czy będzie to całkowicie nowy model czy modyfikacja istniejącego produktu. Forgeard zaznaczył, że Airbus zakończy pomysł do końca 2004 roku, rozpocznie konsultacje z liniami na początku roku 2005 i zamierza prowadzić nowy program rozwojowy pod koniec tegoż roku.

Ale Airbus A321 można również kupić z silnikiem firmy Raytheon Technologies (RTX) z działu Pratt and Whitney. To może być jeden z powodów relatywnie lepszych perspektyw produkcyjnych Airbusa. GE nie odpowiedziało od razu na prośbę o komentarz na temat zasilania silnika. Szkolenia systemów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji (AI), bez uprzedniej, wyraźnej zgody Ringier Axel Springer Polska sp. Wyjątek stanowią sytuacje, w których treści, dane lub informacje są wykorzystywane w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe.

Wynosząca 7,5 mld dolarów rocznie wartość towarów objętych tymi cłami była najwyższa od momentu utworzenia WTO w 1995 roku. Stosowane były one głównie przeciwko czterem wspierającym finansowo Airbusa państwom – Francji, Niemcom, Wielkiej Brytanii i Hiszpanii. “Zamiast walczyć z jednym z naszych najbliższych sojuszników, w końcu łączymy siły przeciwko wspólnemu zagrożeniu” – powiedziała Tai, dodając, że obie strony porozumiały się ws. Mogą one jednak być przywrócone, jeśli amerykańskie firmy nie będą w stanie “uczciwie konkurować” z firmami z Europy. Bez względu na powody, różnica w wydajności między Airbusem a Boeingiem się powiększa.

Leave a Reply